Tutaj znajdziesz plik Excel do obliczania minimalnej stawki godzinowej dla jednoosobowej kancelarii. Po kliknięciu na przycisk niżej otworzy się okno pobierania i możesz zapisać plik na swój dysk. Miłego liczenia:-)

 

Tutaj znajdziesz plik Excel do obliczania minimalnej stawki godzinowej dla małej kancelarii, który zawiera również dodatkowe arkusze do obliczania stawek dla zespołu oraz do obliczania na tej podstawie kosztów dla konkretnego zlecenia/projkektu. Po kliknięciu na przycisk niżej otworzy się okno pobierania i możesz zapisać plik na swój dysk. Miłego liczenia:-)

 

Tutaj znajdziesz plik Excel do obliczania opłacalności wyboru sposobu opodatkowania w 2020 roku dla jednoosobowej kancelarii. Po kliknięciu na przycisk niżej otworzy się okno pobierania i możesz zapisać plik na swój dysk. Plik do prawidłowego działania wymaga niestety Excela.

 

Poniżej znajdziesz zaczątek strony z poleceniami, a obok możesz kliknąć i zapisać się do prawniczej grupy wsparcia na fb. Grupa całkiem fajnie się rozwija i można liczyć na sporo odpowiedzi na każde pytanie związane z prowadzeniem kancelarii.

Możesz też zapisać się do mojego newslettera

Albo zapoznać się z nowatorską ofertą księgowości dla prawników

To miejsce, gdzie znajdziesz moje polecenia. Stron w sieci, innych blogów dla prawników, narzędzi, programów, książek, artykułów biurowych i co tam mi jeszcze do głowy przyjdzie.

Jeśli Ty też chcesz czymś się podzielić, napisz do mnie, albo opublikuj post w naszej grupie na FB.

 Zapraszam.

Polecenia podzieliłam na grupy, jeśli coś Cię zainteresuje, kliknij na plusik po prawej stronie, rozwinie się szerszy opis.

Źródła wiedzy o marketingu prawniczym i organizacji kancelarii

 

Rafał Chmielewski - web.lex

Blog Pamiętnik Adwokata i podcast W drodze do kancelarii.

Z Rafałem znamy się od lat i nie jest tajemnicą, że współpracujemy równie długo.  Uważam, że jest świetnym strategiem, ma kapitalną intuicję marketingową i ogromną wiedzę. Jeśli chcesz rozwijać swoją kancelarię i masz jakiś pomysł, zawsze warto pogadać z Rafałem.  Jeśli nie masz pomysłu, tym bardziej. Taka konsultacja jest bezpłatna. Umówić się możesz na stronie Pamiętnik Adwokata.

Podcast W drodze do kancelarii to inspiracja i możliwość czerpania z wiedzy nie tylko Rafała, ale też fachowców z branży, których Rafał zaprasza do swojego podcastu. A zaprasza ludzi, którzy nie tylko mają ogromne doświadczenie, ale też chcą się nim dzielić. Przy czym są to ciekawe rozmowy o pracy, życiu, książkach.  Od pewnego czasu mnie też możesz usłyszeć w tym podcaście, w krótkich poradach pod nazwą PoPrawnik Kasi. Warto posłuchać. Jeszcze bardziej warto należeć do Grupy web.lex, czyli społeczności prawników skupionych wokół web.lex. Grupa to nie tylko dostęp do wiedzy Rafała, fantastycznych szkoleń i spotkań. To fajne znajomości i świetne wsparcie na codzień.

Sprawny Prawnik -blog o technicznej stronie pracy prawnika

Sprawny Prawnik to blog genialny. Uwielbiam teksty Łukasza Połomskiego. Kanban na pulpicie, dron w kancelarii, pdf-y, autokorekta w pracy prawnika. Warto zajrzeć, warto śledzić. 

Marketing Prawniczy.com - portal nowoczesnych prawników

Portal Marketing Prawniczy i związany z nim Podcast Jacka Stanisławskiego to cenne źródło wiedzy. Trendy dla prawniczych stron, porady, inspiracje. Czytam, słucham i polecam.

Podcast Poza Prawem

Bardzo przyjemny do słuchania podcast dla Prawników prowadzony przez Szymona Kwiatkowskiego i Jerzego Rajkow-Krzywickiego. Z Panami nie zawsze się zgadzam, mimo to uważam podcast za wartościowe źródło wiedzy i inspiracji dla prawniczego biznesu. Ja słucham prawie każdego odcinka. Polecam.

Jak stworzyć profesjonalny wizerunek prawnika w Internecie Beata Ulrych

Beata Urlych udzieliła wywiadu Kindze Mierzyńskiej z Bloga Inspiracja dla Prawnika. Te artykuły to wiedza w pigułce, polecam.

Tutaj znajdziesz linki do polecanych przeze mnie produktów przydatnych w kancelarii:

Artykuły biurowe

W artykuły biurowe zaopatruję się na ogół u lokalnego dostawcy. Kupuję dobry papier i nudne, granatowe segregatory. Wybrałam firmę A-Z biuro z Tarnowskich Gór, bo mają dobre ceny, dowóz w całym śląskim (pan dostawca wnosi wszystko na moje drugie piętro bez windy), ale przede wszystkim nie są natrętni, nie dzwonią w sprawie zamówienia co drugi dzień i nie zabierają w ten sposób mojego czasu.

Czasem mam ochotę poszaleć i kupić sobie do biura coś ładnego, co rozjaśni mój dzień, to wtedy idę do sklepu papierniczego Pani Swojego Czasu: Tu znajdziesz artykuły piśmiennicze, a tu segregatory i inne gadżety. Ja kocham szczególnie karteczki, które trzymają się każdej gładkiej powierzchni (elektrostatyczne).

Niszczarka dokumentów

Tu mam bardzo wyrobione zdanie, Rexel Auto +, czym wyższy model, tym lepiej. Więcej o tej niszczarce w opinii na blogu.

Miejsce na pliki

Dla mnie najwygodniejszy jak dotąd jest Dropbox

Nie trzymamy tam plików kancelaryjnych z danymi klientów, natomiast cały swój osobisty dysk, z materiałami marketingowymi, organizacyjnymi, dotyczącymi szkoleń, trzymam na dropbox. Uważam, że to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż tylko własny dysk.

 

Narzędzia, programy, dodatki:

Program on-line do tworzenia prostych grafik, infografik, dodawania napisów do zdjęć i świetna baza darmowych zdjęć do wykorzystania

Canva.com zmieniła moją pracę chyba bardziej, niż jakikolwiek inny program.  To program bardzo intuicyjny, a można zaprojektować w nim chyba wszystko. W każdym razie na pewno nadaje się do projektowania ilustracji na bloga, grafik do socjal mediów, infografik, prezentacji, e-booków czy co tam jeszcze potrzebujesz. Ma świetną bazę darmowych zdjęć, a te płatne są za 1 dolara.  I każdy projekt można szybko dostosować do różnych potrzeb, zmienić wymiar, no cuda. Polecam serdecznie.

Dodatki do przeglądarki Chrome pozwalające na sprawdzanie użytych na stronach www kolorów, fontów i rozwiązań technicznych

Jeśli czasem szukasz inspiracji w sieci i chcesz dowiedzieć się jaki dokładnie kolor widzisz, albo jak nazywa się zastosowany font, czy w końcu, za pomocą jakich narzędzi zbudowano dany serwis internetowy, możesz użyć tych rozszerzeń do przeglądarki Chrome i sprawdzić to jednym kliknięciem:

Sprawdzanie fontów WhatFont

Sprawdzanie kolorów ColorZilla

Sprawdzanie użytych w serwisie narzędzi i wtyczek What runs

Jeśli używasz innej przeglądarki, wyszukaj podobne dodatki do niej używając nazw podanych przeze mnie dodatków wraz z nazwą swojej przeglądarki, na pewno coś znajdziesz.