Zaznacz stronę
Kasia Solga portret na stronie o mnie

O mnie

Hej, miło Cię widzieć na moim blogu:-)

Mam na imię Kasia i od 2006 roku pracuję w świecie prawników.

Z wykształcenia jestem ekonomistą, z zawodu byłam księgową i … kierownikiem stacji benzynowej, naprawdę:-). Nie ma to już jednak znaczenia, bo od ponad 10 lat zajmuję się praktyczną stroną funkcjonowania małej kancelarii radcowskiej.

Chcę się podzielić z Wami obserwacjami i pomóc w rozwiązywaniu codziennych problemów prawniczego biznesu, oczywiście w miarę moich możliwości. Bardzo liczę na wzajemność i Waszą pomoc w komentarzach. Prostujcie, gdy się mylę. Może razem dojdziemy do jakiś rewelacyjnych rozwiązań? Kto wie.

To jest blog o codziennym życiu małych kancelarii prawnych. Część problemów dobrze znacie, o części nigdy nawet nie pomyśleliście.

Piszę głównie dla osób początkujących w samodzielnym prowadzeniu kancelarii, ale niektóre wpisy mogą zainteresować także doświadczonych prawników. Nasz świat się zmienia.

Jeśli chodzi o zagadnienie organizacyjne, mam tę przewagę nad większością prawników, że …. nie jestem prawnikiem i nie świadczę usług prawnych. Zajmuję się tylko praktyczną stroną funkcjonowania kancelarii. Mam na to znacznie więcej czasu niż Wy, a i tak często mi go brakuje. Skupienie na biznesie, nie merytorycznej obsłudze Klientów, ma też wadę: czasami uwagę zaprzątają mi drobnostki, na które praktykujący prawnik w ogóle nie zwróci uwagi. Wybierze pierwsze z brzegu rozsądne rozwiązanie i pójdzie dalej. A ja myślę…….. Dlatego część tematów pewnie będzie Was dziwić. Sugeruję wtedy przejść do następnego wpisu:-).

Zastrzegam, że prezentowane w blogu treści są wyrazem mojego zdania i moich osobistych przemyśleń. Nie prezentują stanowiska naszej kancelarii ani nie reprezentują zdania moich wspólników. Tu, mogę pisać co myślę. W kancelarii decydujemy we trójkę, co nie raz i nie dwa zmusza mnie do zmiany planów:-)

Prywatnie jestem żoną, mamą dwóch wspaniałych, dorosłych już córek i właścicielką dwóch kotów. Lubię żeglarstwo (tylko tam, gdzie ciepło) i pracę w ogrodzie.

Chciałabym też wspomnieć o dwóch osobach, które przyczyniły się do powstania w mojej głowie pomysłu na blog. Pierwszą, jest oczywiście Rafał Chmielewski. Drugą: Michał Szafrański. Rafała miałam okazję poznać osobiście, Michała Szafrańskiego znam tylko z bloga i rewelacyjnych podcastów. Ale jestem pod wielkim wrażeniem, co widać nawet w nazwie bloga:-)

Zapraszam do lektury wpisów, komentowania i subskrypcji newslettera.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

free newsletter templates powered by FreshMail