Zaznacz stronę

Czy można samodzielnie zrobić stronę internetową dla kancelarii? Bez umiejętności programowania? Ucząc się wszystkiego od podstaw?

Można. Naszą aktualną, firmową stronę internetową, a także mojego bloga i aktualizację bloga Tajemnica Przedsiębiorstwa zrobiłam sama. A jeszcze niedawno nie miałam o tym zielonego pojęcia.

Czy jestem zadowolona? Tak. Mam świadomość, że mój blog wymaga jeszcze wielu poprawek, ale na ten moment jest dla mnie wystarczająco dobry. Zrobione jest lepsze od doskonałego:-)

Jak to zrobiłam? Skorzystałam z internetowego kursu WP dla zielonych Eweliny Muc. I jeśli chcesz samodzielnie zrobić stronę, czy bloga opartego o bezpłatnego WordPressa, bardzo polecam Ci to rozwiązanie.

Kurs jest dobry, bardzo dobry nawet. Najlepszy, jaki kiedykolwiek ukończyłam. Dlaczego?

  • można się nauczyć wszystkiego od totalnych podstaw, od zakupu domeny i serwera,
  • oparty na bezpłatnych narzędziach, jedyne koszty oprócz samego kursu to właśnie domena i serwer (nie więcej niż 150 zł rocznie:-),
  • kurs prowadzi za rękę poprzez wszystkie fazy tworzenia strony, od wyboru motywu, fontu, dobrania kolorów i właściwego rozmiaru zdjęć,
  • kończysz kurs z bazą fantastycznych, bezpłatnych narzędzi i wiedzą, jak zrobić i administrować stroną internetową,
  • uczysz się też robienia prostych grafik w bezpłatnym programie i co najważniejsze, pracy na serwerze.

Kurs Eweliny Muc WP dla zielonych

Ja przed chwilą własnoręcznie zweryfikowałam swoje strony internetowe w Menedżerze Firmy na Facebooku, bo wiem, jak wysłać plik na serwer. Umiejętności z kursu przydały mi się już tysiące razy. Potrafię sprawdzić, jaki ktoś ma motyw, font, kolor na swojej stronie. Wiem jak nie zaśmiecać blogów ciężkimi zdjęciami i dbać o SEO.

Jestem pewna, że jeśli poświęcisz temu trochę czasu, zrobisz swoją stronę marzeń. Ile czasu? To zależy, czy masz już wizję strony, czy wiesz, co chcesz na niej mieć i co napisać. Najbardziej zdeterminowane kursantki Eweliny robią strony wieczorami lub rankami w trzy tygodnie. Mnie zajęło to znacznie dłużej, ale czas, który mogłam przeznaczyć na robienie strony, był dość ograniczony.

Komu polecam kurs i w ogóle próby samodzielnego robienia strony internetowej?

Obowiązuje tu stara zasada, albo wydajesz pieniądze, albo poświęcasz czas. Jeśli więc masz czas, a mało środków, to jest idealne dla Ciebie rozwiązanie. 

Nie wyobrażam sobie, żeby jakiś adwokat czy radca prawny z rozwiniętą kancelarią i funkcjonującą praktyką znalazł na to czas. Chyba, że w formie hobby i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu:-). Komu więc polecam kurs?

  • studentom prawa, obowiązkowo,
  • personelowi pomocniczemu w kancelariach,
  • początkującym prawnikom, bez ugruntowanej pozycji zawodowej.

Jesteś właścicielem małej lub średniej kancelarii, kup ten kurs swojej sekretarce, kierownikowi biura czy specowi od marketingu. Polecam.

Czy po tym kursie postawisz i poprowadzisz bloga prawniczego? Tak, zrobisz pięknego bloga i poprowadzisz technicznie bezbłędnie. Czy z sukcesem, nie wiem, bo blog to coś więcej niż strona www. Ja cały czas się tego uczę.

Bądź na bieżąco

free newsletter templates powered by FreshMail

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

free newsletter templates powered by FreshMail