Jaki rachunek bankowy dla kancelarii prawnej?

Na temat wyboru rachunku bankowego można znaleźć w sieci wiele porad. Rozpatruje się zwykle wiele czynników: koszty prowadzenia konta, koszty wpłat, wypłat i przelewów, dostępność bankomatów, aplikacje mobilne itp.

Dla kancelarii ważna jest jednak jeszcze jedna rzecz: możliwość natychmiastowego generowania potwierdzenia przelewu. Bez czekania na sesję. Do późna (u mnie działa do 19). Czasem potwierdzenie dokonania opłaty sądowej lub skarbowej dostępne natychmiast bardzo się przydaje.

Znacie jeszcze jakieś fajne funkcje dostępne w bankach, a przydatne dla kancelarii? Zastanawiam się nad założeniem nowego konta w banku i chętnie przyjmę sugestie.

 

 

2 thoughts on “Jaki rachunek bankowy dla kancelarii prawnej?

 1. Heniek

  Jaki poleci Pani rachunek , w którym potwierdzenie można wygenerować od razu po zleceniu przelewu? My mamy Mbank i Alior i niestety w każdym z nich trzeba czekać na najbliższą sesję. Pozdrawam

  • Katarzyna Solga

   ING Direct Business, 19 zł m-c opłaty, przelew w dni robocze do 19, a może nawet 20 od razu. Bez różnicy, czy obcy bank, czy własny. Konsekwencja: nie można odwołać podpisanego przelewu. W mbanku do sesji miałam taką opcję.
   Generalnie na wszystkich kontach w ING jest przelew od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *