Do czego przydaje się telefon z identyfikacją numeru

Taka sytuacja: Piątek, godzina 15.25. Dzwoni telefon i dowiadujemy się, że zaplanowana w odległym mieście na poniedziałek rano rozprawa została odwołana. Sędzia się rozchorował. Bywa. Tyko się cieszyć, że zdążyli nas zawiadomić.

My natomiast nie zdążyliśmy już zadzwonić do tego sądu i potwierdzić informacji. Po rozmowie pozostał jednak ślad w naszym systemie: numer zupełnie niezgodny z tymi należącymi do tego sądu. Oczywiście nikt nie odbierał.

Zapadła decyzja, żeby jednak pojechać na tę rozprawę. Trudno, najwyżej dzień będzie stracony. Decyzja okazała się słuszna, rozprawa odbyła się normalnie.  Strona przeciwna wymyśliła taki sposób na wyeliminowanie nas z gry.

Nasza centrala telefoniczna w połączeniu z programem do obsługi kancelarii ma jeszcze kilka innych fajnych funkcji. Jeśli dzwoni klient wpisany do bazy, jest nie tylko od razu identyfikowany, ale też na ekranie komputera wyświetla się lista aktualnie prowadzonych dla niego spraw. Po rozmowie, prawie jednym kliknięciem, można zapisać czas pracy. Jeśli my dzwonimy z wykorzystaniem tego systemu, bardzo łatwo zanotować tę rozmowę w aktach klienta, z uwzględnieniem czasu jej trwania. Można też podejrzeć sobie historię rozmów przychodzących i wychodzących.

Wadą tego systemu jest to, że działa tylko jeśli siedzimy przy biurku. Nie należy też do najtańszych rozwiązań, wymaga cyfrowej linii itp.

Teraz testuję rozwiązanie znacznie tańsze, a dodatkowo połączone ze smartfonami. Niestety już nie będzie połączone bezpośrednio z systemem akt. Relację z testów opublikuję za kilka dni.

3 thoughts on “Do czego przydaje się telefon z identyfikacją numeru

  1. Witam
    Jeśli opisana sytuacja miała miejsce, to co niektórzy zaczynają się „bawić” jak w filmach szpiegowskich… Tylko czekać jak ktoś wpadnie na pomysł, żeby przesłać na adres kancelarii „lewe” zawiadomienie o odwołaniu. Wtedy jednak pozostanie jakiś namacalny dowód… Chyba jednak telefon prostszy i trudniejszy do udowodnienia 🙂

    • Katarzyna Solga

      Miała, miała. I nie tylko u nas sądzę, bo ostatnio przy podobnych telefonach z niektórych Sądów, zalecają sami, żeby oddzwonić i potwierdzić informację. Nawet podają numer, pod który trzeba oddzwonić… Nauczeni doświadczeniem, sprawdzamy co to za numer:-). A technika idzie dalej, bo ostatnio w naszej lokalnej gazecie pisali o oszustach, którzy dzwonili na komórkę i polecali zadzwonić na policję ze stacjonarnego i potwierdzić pewne informacje. Delikwent dzwonił, a oszust był wpięty w jego linię i wszyściutko mu potwierdził. Trzeba uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *